لس آنجلس تایمز: نظام فدرالی مانع پاسخ مناسب آمریکا به بحران کرونا شده است

به گزارش وبلاگ شامران، کارشناسان در آمریکا می گویند نظام فدرالی در این کشور یکی از عواملی است که مانع پاسخ مناسب آمریکا به شیوع گسترده ویروس کرونا شده است.

لس آنجلس تایمز: نظام فدرالی مانع پاسخ مناسب آمریکا به بحران کرونا شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شامران، از زمانی که شیوع ویروس کرونای جدید در آمریکا شدت گرفته به دلایل و ریشه های مختلفی درباره ناکارآمدی این کشور در پاسخ مناسب به این چالش جهانی اشاره شده است.

کارشناسان در آمریکا در تازه ترین اظهارنظر در این باره، نظام فدرالی آمریکا را یکی از موانع در پاسخ مناسب به این بحران ذکر کرده و گفته اند در حالی که بیماری کووید-19 دشمنی مشترک به شمار می رود، ایالت های آمریکا قادر به مبارزه در قالب یک تیم منسجم و متمرکز نیستند.

روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی در همین خصوص نوشته در حالی که این بیماری همه گیر سراسر آمریکا را در نوردیده مبارزه با آن غیرمنسجم بوده و مرز میان ایالت های آمریکا به عاملی تعیین کننده در زندگی یا مرگ ساکنان آن تبدیل شده است.

از طرف دیگر، نبود دستورها و پیام های قدرتمند از سوی دولت دونالد ترامپ هم به عاملی مکمل تبدیل شده است. لس آنجلس تایمز می نویسد: فقدان دستورات قدرتمند از سوی دولت ترامپ باعث شده بسیاری از تصمیم های مرگ و زندگی به مقام های محلی و ایالتی واگذار شود.

نظام غیرمتمرکز سلامت آمریکا موجب تفویض اختیاراتی جامع به فرمانداران در خصوص اعمال قرنطینه شده. لاورنس او گاستین، استاد حقوق سلامت جهانی در دانشگاه جورج تاون می گوید: فدرالیسم بزرگترین نقطه قوت آمریکا است و بزرگترین نقطه ضعف آن هم هست.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: هنگامی که خلأ قدرت وجود داشته باشد مسئولان دیگر باید این خلأ را پر کنند که در این مورد خاص فرمانداران هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لس آنجلس تایمز: نظام فدرالی مانع پاسخ مناسب آمریکا به بحران کرونا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لس آنجلس تایمز: نظام فدرالی مانع پاسخ مناسب آمریکا به بحران کرونا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید